Български (България)
Home Новини Последни спортни новини Класиране Първенства – кои са лидерите в момента

PostHeaderIcon Класиране Първенства – кои са лидерите в момента

В момента сме в един от най-интересните периоди на футболните първенства в Европа, където по-голяма част от мачовете са изиграни, но и все още има шансове за обрати и шампионите не са напълно ясни.

Класиране първенства – водещи отбори в Европа.

Нека започнем с родината на футбола – Англия. Тук лидер в класирането е отбора на Челси, който води солидно с 10 точки пред втория Тотнъм и третия в класирането Манчестър Сити. Въпреки разликата в точките, не можем да кажем, че нещата са решени, тъй като до края на Премиършип за сезон 2016/2017 остават точно 9 мача. Челси има трудни срещи с Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед и Евертън., а в останалите фактора изненада, също не трябва да се подценява.

В Италия отбора на Ювентус е лидер, което не е изненада за спортните експерти. Юве е отбор с висока класа и през последните десетина години, много ясно доминира в серия А на Италия. Черно-белите водят с 8 точки пред втория Рома и с 10 точки пред третия в класирането Наполи. Интересно е да погледнем домакинствата на Ювентус – 15-0-0. Голова разлика у дома 38:8 до момента. Юве има големи шансове и тази година да вдигне купата в серия А и шансовете за това са особено високи. Любителите на футболни прогнози, заложили преди шампионата за черно-белите вече са на косъм от печалбата. Като по-трудни мачове можем да определим срещите с Наполи на 2 април 2017 и този с Рома на 14 Май 2017 година. Дори и при загуба в тези два мача и без изненади в останалите Юве отново ще е шампион. Все пак нека не избързваме, тъй като остават 9 кръга до финала.

Испания – В Примера дивизион е много интригуващо класирането в момента, където Реал Мадрид и Барселона се борят за 1-вото място. Разликата тук е само 2 точки в полза на Реал Мадрид, но и допълнително предимство, е че са с мач по-малко. Севиля е третия отбор, който изостава на 8 точки от лидера. Оставащите мачове са 10, а има и директен двубой между Реал и Барса на 23 Април 2017 година, който до известна степен ще изясни ситуацията на върха в класирането.

Нека погледнем, какво е временното класиране в най-титулованото първенството в Германия, а именно Бунделигата. Тук, лидер, без особени изненади е отбора на Байерн Мюнхен, който е шампион през последните 4 години и изглежда, че тази година отново ще е на върха. Точките на баварците са 62, а втория РБ Лайпциг е едва с 49 точки. Нека припомним и директния двубой между двата тима през Декември 2016, когато Байерн кътегорично спечели с класическото 3:0. Трети в момента е Борусия Дортмунд, който има 46 точки и се бори тази година за оставане в топ 3 на Бундеслигата, което ще му осигури място в групите на Шампионската лига следващия сезон.

Последна промяна ( Неделя, 26 Март 2017 00:58 )